23 listopada uczniowie klasy I a i I b udali się na swoją pierwszą wycieczkę – do Rzeszowa. W Teatrze MASKA oglądali piękne i wzruszające przedstawienie pt. „Hachiko”. Spektakl ten przedstawia dzieje niezwykłej przyjaźni pomiędzy psem i jego panem. Ta historia wydarzyła się naprawdę prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko. Hachiko codziennie odprowadzał swojego pana, gdy ten wychodził do pracy i czekał na niego wieczorami na pobliskiej stacji. Gdy jego pan nagle zmarł, Hachiko nadal czekał na niego na stacji, pojawiając się tam przed przyjazdem wieczornego pociągu przez następne 10 lat. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio.
Po przedstawieniu uczniowie z wychowawczyniami udali się do mieszczącego się w tym samym budynku Muzeum Dobranocek. To jedyne takie muzeum w Polsce.
Na wystawie stałej uczniowie podziwiali oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form filmowych Se-Ma-For w Łodzi. W muzealnych gablotach oglądali bohaterów takich animacji, jak: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały Pingwin Pik-Pok” i wielu innych. Zwiedzającym wystawę towarzyszą rozlokowane w wielu miejscach rzeźby najpopularniejszych bajkowych postaci: Reksia, Misia Colargola, Koziołka Matołka, Gucia i Cezara czy Małego Pingwina Pik-Poka. Na ekspozycji nie mogło oczywiście zabraknąć „Bolka i Lolka” oraz pamiątek z nimi związanych. W gablotach można zobaczyć również przedmioty, które mają związek z produkcjami zagranicznymi, takimi jak: „Krecik”, „Wilk i Zając”, „Smerfy”, „Pszczółka Maja” czy „Muminki”. W muzeum można obejrzeć również przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci oraz znaczki oraz kartki pocztowe z kadrami z filmów, okolicznościowe proporczyki, odznaki, plakietki oraz kolekcja numizmatów.
Szczególną pamiątką dla naszych uczniów jest umieszczony w gablocie atrament w butelce. Znajduje się on obok piórnika – mieszkanka Plastusia, bohatera lektury „Plastusiowy pamiętnik”. Tę butelkę kilkanaście lat temu podarowali Muzeum uczniowie naszej szkoły. Została ona odnaleziona ponad dwadzieścia trzy lata temu podczas remontu obecnej sali 28.
Na zakończenie w małym muzealnym kinie zwiedzający uczniowie oglądali jedną z dobranocek – tym razem był to jeden z serii filmów „Porwanie Baltazara Gąbki” z przesympatycznym Smokiem Wawelskim. Następnie pierwszoklasiści pełni wrażeń wrócili do szkoły.