(17) 85-60-795
sp.swilcza@swilcza.com.pl

WSPÓŁPRACA SZKOŁY HUFCEM ZHP RZESZÓW.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy przy współpracy z Wójtem Gminy Świlcza oraz Hufcem ZHP Rzeszów w dniach 7-8. 02. 2020 r. zorganizował biwak dla zastępów zuchów. Biwak prowadzony był przez doświadczoną kadrę instruktorów Hufca ZHP Rzeszów, zgodnie z metodyką zuchową w formie gry, zabawy i przygody.
W imprezie uczestniczyło sześć grup zuchów z województwa podkarpackiego , w tym nasza 5.Gromada Zuchowa – „Poszukiwacze Skarbów” pod czujnym okiem druhny Lucyny Woźniak.

Tuż po godzinie 17.00 do szkoły zaczęły przybywać zespoły uczniów. Po zakwaterowaniu się w salach, uczestnicy imprezy zebrali się w hali sportowej, gdzie powitał ich Dyrektor szkoły w towarzystwie kierownika Urzędu Gminy Świlcza Pana Jacka Lisa. Głos też zabrała hm. Iwona Ryndak, która wręczyła Dyrektorowi szkoły pamiątkową książkę o generale Stanisławie Maczku, bohaterze rzeszowskich harcerzy. Po zaprezentowaniu się i przedstawieniu gromad zuchowych wszyscy udali się do stołówki na smaczną i zdrową kolację. Po zjedzeniu posiłku wszyscy zgromadzili się w hali sportowej , gdzie czytali, śpiewali i przygotowywali się do zdobycia kolejnej sprawności zucha- tym razem Smerfa! O godzinie 22.00 zapanowała cisza nocna. Rano , po zbiórkach i apelach biwakowcy zjedli pożywne śniadanie. Następnie brali udział w wielu zabawach, turniejach, grach. Po obiedzie uczestniczyli w balu karnawałowym. Zabawa była wyśmienita. Wszyscy zasłużenie zdobyli sprawność Smerfa. Wielu zuchów prosiło o koleją noc w naszej szkole- tak byli zadowoleni i uśmiechnięci. Na deser zaproponowano im rogaliki i proziaczki. Po godzinie 17.00 zaczęli pojawiać się pierwsi rodzice i dzieci z niechęcią opuszczały naszą placówkę. Były to wielu dwa niezapomniane dni , dni pełne wrażeń, zabawy i uśmiechu! Dyrektor szkoły złożył zuchom obietnicę, że … spotkamy się za rok!

Grzegorz Patruś


Related Post