(17) 85-60-795
sp.swilcza@swilcza.com.pl

Kredkobranie 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie.

Cieszy rosnące zaangażowanie w Kredkobranie, które cyklicznie skupia uczniów – dzieci, młodzież i rodziców – często dary składają instytucje i osoby indywidualne, nierzadko Kresowiacy obecnie mieszkający w Polsce.

Małopolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do mocnego wsparcia tej szlachetnej akcji i liczy, że w tym roku wspólnie wspomożemy jeszcze większą liczbę naszych małych rodaków na Kresach. Rosnące zainteresowanie Akcją pokazuje, że młode pokolenie Polaków odrobiło lekcję z historii, że rozumie i postrzega patriotyzm jako czynne działanie dla dobra Narodu, gdziekolwiek by on nie istniał. Kredkobranie daje pole do takiego działania i wychowuje do wartości.

PODPISANE DARY, W POSTACI KREDEK, FARB, ZESZYTÓW, BLOKÓW, PIÓRNIKÓW, DŁUGOPISÓW I WSZELKIEGO RODZAJU PRZYBORÓW SZKOLNYCH I MATERIAŁÓW PLASTYCZNYCH, ZBIERANE SĄ DO 30 WRZEŚNIA 2020 R. PRZED LEKCJAMI W POKOJU NAUCZYCIELSKIM OBOK SEKRETARIATU.

Zbierane przybory szkolne, artykuły szkolne i materiały plastyczne muszą być nowe. W 2020 roku nie zbieramy podręczników, lektur szkolnych i innych książek. Nie zbieramy również ubrań oraz innych rzeczy które nie służą do skompletowania wyprawki szkolnej.

W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Pomysłodawcą i koordynatorem Akcji Kredkobranie w Polsce jest
Pan Tomasz Konturek, tel. 785-042-119,
e-mail: kredkobranie@ignatianum.edu.pl

Dziękujemy za pomoc
Uczniowie klasy 6b z wychowawcą

Related Post