Kosmos w naszej szkole!

29 września uczniowie klas siódmych i ósmych z naszej szkoły polecieli w kosmos i obejrzeli niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Brali udział w całodniowych zajęciach online e-Planetobus.

Niebo było w zasięgu ręki naszych uczniów.

https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/posts/1517303671801387?tn=K-R

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik ukazali, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznali Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybrali  się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety, a były to: Pluton i Mars i przekonali się, czym jest zaćmienie. Każdy uczeń mógł samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący to zjawisko.  Niektórzy uczniowie wypełnili zgłoszenie na lot na Marsa i nigdy nic nie wiadomo, może ktoś poleci w kosmos.

Zajęcia online e-Planetobus to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym.

Dyrektor szkoły – Grzegorz Patruś
Koordynatorzy zajęć – U. Demitraszek, C. Zagajewski

Skip to content